אימון לחרדת בחינות

מרגיש לחץ לקראת בחינה? לא מצליח להתמודד עם עומס היומיום ועם עומס החומר הלימודי? מגיע לבחינה ושוכח את החומר ששיננת בבית? ייתכן והינך חווה לחץ וחרדה לקראת בחינה.

יש מה לעשות עם זה…..

 

לחץ היומיום, ההישגיות והתחרותיות המאפיינים את החברה בה אנו חיים כיום מביאים לכך שתלמידים וסטודנטים רבים חווים חוויה של לחץ וחרדה לקראת בחינה.

מחויבויות היומיום הרבות, החוגים אחר הצהרים, העבודה, המשפחה, החברים, העומס הלימודי בשיעורי הבית ולחץ תקופת המבחנים, כל אלו מגבירים את אותה תחושת לחץ וחרדה בקרב הלומדים.

באימון לחרדת בחינות חוקרים יחד את תבניות הפעולה של המתאמן, במטרה לחשוף תבניות פעולה ודפוסי חשיבה לא יעילים שגורמים לחרדת ביצוע.

במהלך האימון נרכשות אסטרטגיות פעולה חדשות על מנת שהתנהלות תהיה יעילה ותגרום להפחתת המתח והחרדה, כמו כן יעזרו למתאמן להעלות את רמת ההישגים לגבוהים יותר שישקפו באופן אמיתי את רמת הפוטנציאל והידע של הלומד. בנוסף,  נלמדות  שיטות שונות להרגעת הגוף והנפש ליצירת שלווה פנימית ושינוי חשיבה לחשיבה חיובית. באימון ניתן לדמות מצבי בחינה ולבחון כיצד המתאמן מתנהל במצב זה.

במידת הצורך, ייחשף המתאמן לכלים יעילים נוספים ליצירת סדר וארגון, ניהול זמן, כלים לארגון של החומר הלימודי, עבודה עם שעון, טיפים ללמידה יעילה ושיטות לזכירה יעילה של החומר.

 

האימון לחרדת בחינות מחזק את המתאמן. מביא אותו ליכולת להבין כי חיינו מורכבים מעליות וירידות ולהבנה כי מצב החרדה הינו חלק מהדינאמיקה של החיים. החרדה לא מגדירה את מי שאני, אלא היא רגע בחיי שביכולתי לשלוט בו ולא שהוא ישלוט בי!

האימון מרחיב את מגוון היכולות להתמודדות עם מצבי לחץ וחרדה בכלל ומביא את המתאמן לתחושה שהוא מסוגל ויכול לשלוט בחרדה בדרכים שונות.

הצלחה בהתמודדות עם מצב החרדה והלחץ מחזקת את המתאמן ולמעשה בונה ומצמיחה אותו. לומד שהצליח בכוחות עצמו להתגבר על המצב ולצאת ממנו ולתפקד בצורה יעילה, יחוזק מכך ויצמח מהצלחתו. "התגברתי על זה פעם אחת, אני יכול לעשות זאת שוב!".

 

 

נושאים מרכזיים העולים באימון לחרדת בחינות:

  • ·         רכישת כלים להפחתת מתח לקראת הבחינה ובזמן הבחינה.
  • ·         דרכי התמודדות יעילים במצבי לחץ ועומס.
  • ·         התנהלות בזמן הבחינה.
  • ·         ארגון, התארגנות וניהול זמן.
  • ·         כלים להגברת הריכוז והמיקוד.
  • ·         ארגון הסביבה הלימודית.
  • ·         אסטרטגיות למידה יעילות – כלים למיפוי וארגון תכנים וחומרי הלמידה, מיפוי החומר, שיטות לזכירה ושינון (מי שמעוניין בלימוד אסטרטגיות באופן מעמיק, יכול לקבלן באופן ממוקד מאחד המורים של המרכז).