המרכז ללמידה, התפתחות וצמיחה נולד מתוך הבנה שהשמיים הם הגבול.

המרכז הוא מרחב של קבלה ותמיכה, נחישות, ואמונה ומאפשר לתהליכי שינוי עוצמתיים ומעצימים להתרחש מדי יום ביומו. המרכז מציע את שירותו לילדים, בני נוער ומבוגרים, הרוצים לשפר את איכות החיים, לחוות הצלחה ולהגיע להגשמה, בשני תחומים עיקריים המשולבים זה בזה:

  • לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז
  • תהליכי מודעות, התפתחות והעצמה אישית                                                                                                                                                                                      IMG_8399

במרכז עובד צוות מיומן של אנשי מקצוע במגוון רחב של תחומים, אשר מאפשר לנו לתת מענה מקיף לכל הפונים אלינו ולסייע להם להגשים את מטרותיהם ולהצליח.

צוות המרכז כולל פסיכולוגית, יועצת חינוכית, אנשי טיפול, מאמנים אישיים ומורות להוראה מתקנת.

העבודה במרכז  נעשית בשיתוף פעולה בין אנשי הצוות המקצועיים ככוח מצמיח. אנו פועלים מתוך גישה הוליסטית המתייחסת אל האדם כשלם. כחלק מגישה זו, אנו מאמינים בתהליכי שינוי המתרחשים בכמה מישורים ומתייחסים לכל מעגלי החיים במקביל.

ילדים ובני נוער זוכים במרכז לליווי אישי המותאם לצרכיהם בכל תחומי החיים – החל מהאבחון ולאורך כל התהליך.  בליווי ילדים ובני נוער, אנו מאמינים בגישה המערכתית, בה ההורים הם שותפים מלאים בתהליך השינוי. מתוך גישה זו, ההורים מקבלים הכוונה, תמיכה וכלים מעשיים אשר מחזקים את המערכת המשפחתית כולה. במידת הצורך הילד מלווה על ידנו מול צוות בית הספר, על מנת ליצור ולחזק את  שיתוף הפעולה בתמיכה בילד. כאשר ישנו שיתוף פעולה בין כל המערכות הסובבות את הילד, מתרחש שינוי משמעותי אשר מלווה אותו בכל תחומי חייו ומאפשר לו לחוות חוויות חיוביות ביחס לעצמו וביחס לעולם.

תחומי הפעילות שלנו

לקויות למידה והפרעת קשב וריכוז:

  • הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה: רכישת מיומנויות ואסטרטגיות למידה הנלמדות ע"י הוראה אישית ומותאמת לפרופיל האישי של הילד. השיעורים מתקיימים על פי מודל שפיתחה יעל פניני ומשלב שיטות למידה מגוונות, משחקים ותנועה. המפגשים בנויים מהצלחות ויצירת מצבי הנאה תוך כדי הלמידה.
  • טיפול רגשי: אנשים עם לקויות למידה ו/או מהפרעת קשב מפתחים בדרך כלל דימוי עצמי נמוך בעקבות המפגש התדיר שלהם עם כישלונות, תסכולים ואכזבות, ולכן אנו מאמינים, שקיימת חשיבות גבוהה ליצירת פניות רגשית וכשזו מושגת, ניתן להגיע ללמידה יעילה ומשמעותית בזמן קצר יותר.
  • טיפול קוגניטיבי התנהגותי: טיפול ממוקד מטרה, אפקטיבי וקצר מועד. הטיפול מבוסס על ההנחה שלחשיבה ולדפוסי התנהגות יש חלק מרכזי בחיי הרגש. הטיפול מתמקד בזיהוי דפוסי החשיבה והפרשנויות הגורמות מצוקה ואינם פונקציונאליים עבורנו , והמרתם בתהליכי חשיבה יעילים וחיוביים יותר. הטיפול מתאים למקרים של שינוי התנהגויות לא רצויות, חרדה כללית, פחדים ממוקדים, מתח ועומסים, דיכאון, קשיים בתקשורת בין אישית ועוד.
  • אימון אישי: הפרעת הקשב וריכוז הינה הפרעה מולדת אשר לא ניתן לרפאה, עם זאת ניתן להקל על השפעתה בתחומי החיים השונים באמצעות רכישת אסטרטגיות ניהול שיסייעו להעלאת תחושת המסוגלות ויהוו מפתחות להצלחה.  האימון הוא תהליך ממוקד מטרות הכולל התנסות, תרגול ויישום ובמהלכו נרכשים כלים להתארגנות וניהול זמן, להגברת הריכוז והמיקוד, למיגור דחיינות, דרכי התמודדות יעילים למצבי לחץ ועומס, הפחתת מתח וחרדת בחינות, חשיבה חיובית.
  • הדרכת הורים פרטנית: ילדים עם לקויות למידה ו/או הפרעת קשב וריכוז חווים את העולם בצורה אחרת. הפרעה זו נתפסת לעיתים כקשורה לתחום הלימודי בלבד, אולם היא למעשה מדומה לתמנון אשר שולח זרועותיו לכל תחומי חייו של הילד מבלי שהילד או הוריו מודעים לכך. בתהליך ייעוצי ההורים רוכשים ידע על הלקות והשפעותיה על מעגלי חייו של הילד, מתחברים לעולמו של הילד, חוקרים את קשייו לצד המתנות ולומדים יחד כיצד לשפר את תפקודם ההורי ולהתמודד עם האתגרים.
    הורות לילדים עם הפרעת קשב היא הורות מאתגרת, אשר שואבת מההורים כוחות רבים ומעמידה אותם בפני התלבטויות ושאלות לא מעטות. במפגשי ההדרכה מקבלים ההורים כלים והנחיה מקצועית להתמודדויות היום-יומיות ונטענים בכוחות מחודשים.
  • סדנאות והרצאות: במרכז מתקיימות הרצאות וסדנאות בתחומים שונים שמטרתן –  העצמה אישית של הפונים למרכז ושל הוריהם: סדנת ההעצמה לנערות, סדנת אימון ללמידה יעילה, סדנה להורים למתבגרים, סדנא להורים לילדים צעירים.

תהליכי מודעות, התפתחות והעצמה אישית:הרצאה נוספת

מפגשים אישיים המבוססים על שילוב בין שיחות, כלים אימוניים ושיטת המסע.
במפגשים מתרחשים תהליכים המשלבים בין מחשבה, רגש, התנהגות, גוף ורוח. המפגשים עוסקים בחשיפה ושחרור דפוסי התנהגות ואמונות מעכבות, שינוי תפיסות ואופני חשיבה, ריפוי אירועים וזיכרונות חוסמים, זיהוי רגשות, יחסי גוף- נפש, חיבור למקורות כוח, עוצמה וחכמה פנימית מתוך התבוננות, הקשבה ונוכחות. התהליכים הללו מולידים תובנות משמעותיות ביחס לחיים, לרצונות ולבחירות ומעניקות כלים לריפוי אישי.

אנו עומדים לרשותכם בכל שאלה, התייעצות או התלבטות.

נשמח לסייע לכם לבחון יחד את האפשרויות השונות ולבחור את הכלים המתאימים לכם ולילדכם. אנחנו כאן כדי שלא תרגישו לבד.
אל תהססו להתקשר.

לשירותכם

יעל פניני
וצוות המרכז ללמידה, התפתחות וצמיחה.